POLUZAVRŠNO NATJECANJE DRŽAVNOG PRVENSTVA U STOLNOM TENISU
Autor: Ružica Mlinarić, 26. 2. 2015.

Srednja škola Dugo Selo u Dugom Selu bila je domaćin poluzavršnog natjecanja u stolnom tenisu. Dana 20. veljače 2015. godine u Gradskoj športskoj dvorani, na poluzavršnom natjecanju državnog prvenstva, sudjelovalo je ukupno sedam srednjih škola; u ženskoj konkurenciji ŠSD „Mladost" Gimnazije Bjelovar iz Bjelovarsko-bilogorske županije, ŠSD „Gimnazijalac" sisačke gimnazije iz Sisačko-moslavačke županije te ŠSD „Jastreb“ Srednje škole Jastrebarsko iz Zagrebačke županije.

Mlade Bjelovarke pomele su konkurenciju te su iza sebe na drugom mjestu ostavile ŠSD „Mladost“, a na trećem ŠSD „Jastreb“. U muškoj konkurenciji također su nastupile Gimnazija Bjelovar, Gimnazija Sisak, Srednja škola Krapina iz Krapinsko-zagorske županije sa ŠSD „Gaj" te „Martin“ ŠSD škole domaćina SŠ Dugo Selo iz Zagrebačke županije. Domaćini su na neizvjesnom turniru pobijedili, a najveća konkurencija bila im je Gimnazija Bjelovar koja je zauzela drugo mjesto. Nijansu slabiji bili su mladići iz Školskog sportskog društva „Gaj" osvojivši treće mjesto. Domaćine je do pobjede vodio učenik drugog razreda opće gimnazije, Tomislav Nagy. Tomislav trenira stolni tenis već dugi niz godina, a na pitanje zašto je odabrao baš stolni tenis skromno odgovara kako je to sport koji je odabrao njega jer je stolni tenis sport koji mu najbolje polazi za rukom. Tomislav objašnjava razliku između „ping-ponga" i „stolnog tenisa" stolnotenisačkim laicima koji su u vječnoj dilemi: „Je li to jedan te isti sport?", vrlo kratko i jasno: „Ping-pong je za rekreativce, dok je stolni tenis izraz uvriježen kod profesionalaca, ali načelno velikih razlika nema." U konkurenciji djevojčica osnovnih škola, OŠ Josipa Zorića grada domaćina osvojila je prvo mjesto, a prvo mjesto u konkurenciji dječaka osvojila je OŠ Zabok iz Zaboka. Vrijedi li uvijek da: „Pobjeda nije bitna, već je važno sudjelovati?" Ako pitate pobjednike domaćine, to zaista jest tako, no okus pobjede zacijelo je sladak. Na natjecanju je vladala sportska atmosfera i iako je svima bila stalo do pobjede, na natjecanju je ipak vladao fair play.

Pehari i medalje namijenjene sudionicima

Tomislav Nagy, najzaslužniji za pobjedu domaćina

Srednja škola Bjelovar odnijela je pobjedu u meču protiv SŠ Jastrebarsko

Mlada nada OŠ Josipa Zorića, Antonela Papak