SPORTSKO DRŽAVNO NATJECANJE
Autor: Ružica Mlinarić, 9. 5. 2016.

Kako naći prave riječi kojima bismo nahvalili naše sportaše?  Oni nas jednostavno ne prestaju oduševljavati svojim rezultatima.  Svi znamo koliko su sportska natjecanja zahtjevna i teška, ali našim učenicima ona ne predstavljaju nikakav problem! Našu su školu predstavile četiri ekipe koje su, kao i uvijek, dale sve od sebe. Ženska ekipa u futsalu i stolnotenisači osvojili su srebrnu medalju. Učenice koje su se natjecale u KROS-u i stolnotenisačice osvojile su četvrto mjesto!

Nakon niza školskih, županijskih i poluzavršnih natjecanja naši su se sportaši zaputili prema Poreču na Državno natjecanje. Natjecanje je trajalo od 27. do 29. travnja, a u Poreču nije nedostajalo sportskog duha i dobre zabave.

Djevojke koje su u futsalu na Državnom natjecanju osvojile srebro su: Josipa Bebek, Kristina Svetec, Iva Budim, Ana Šebalj, Matea Marčinković, Iva Sedlar, Karla Klečar, Anđela Strujić, Sara Vlahović i Mia Kovačević. Vodila  ih  je profesorica Mirjana Prelec.

Ravnateljica Darinka Svetec vodila je žensku KROS ekipu koja je zauzela četvrto mjesto: Daniela Gašpar, Matea Blažinović, Viktorija Dujmović i Josipa Čović.

Stolnotenisače koji su na natjecanju osvojili drugo mjesto vodio je profesor Igor Ratkajec: Luka Iviš, Matej Murat, Tomislav Nagy i Roman Budek, dok je profesor Jerko Crnčić vodio žensku stolnotenisačku ekipu koja je zauzela četvrto mjesto: Ana Murat, Anamarija Tominac, Ingrid Stipić i Maja Mesić.

Koliko su naši učenici bili dobri govore riječi profesorice M. Prelec: „Sve u svemu, prezadovoljni smo i ponosni na svoje rezultate. Lavovski smo se borili i međusobno bodrili i timski postigli sve rezultate. Kako na sportskim terenima, tako i van terena, naši učenici su dostojno predstavljali našu školu i ponosna sam što sam bila dio toga, zajedno s kolegama: Igorom Ratkajcem, Jerkom Crnčićem i ravnateljicom.''

Presretni smo i jako ponosni na naše učenike koji nižu sportske uspjehe i najbolje što mogu predstavljaju našu školu. Čestitamo na izuzetno dobrim rezultatima i uloženoj volji i trudu. Također, čestitamo i zahvaljujemo se našim profesorima i ravnateljici koji su cijelo vrijeme  vodili učenike na natjecanjima i bili im podrška.

Ana Vidović, 3.ogB

Natjecatelji Državnog natjecanja Srednje škole Dugo Selo u Poreču

Drugo mjesto u futsalu na Državnom natjecanju

Drugo mjesto u stolnom tenisu na Državnom natjecanju