Pod maskama u školi
Autor: Ružica Mlinarić, 8. 3. 2017.

Iako je veljača najkraći mjesec u godini to ne znači da je u našoj školi bilo malo aktivnosti, upravo suprotno! Od obilježavanja mjeseca ljubavi s ljubavnom poštom i spojem s knjigama naslijepo nastavili smo niz i organizirali fašnički dan s urnebesnim i kreativnim maskama.

Kad je bal, nek' je maskenbal! Pod tim sloganom su se vodili naši učenici kada su obilježili fašnički utorak koji je zasigurno bio najveseliji i najzabavniji dan u školskoj godini. Svatko je dao sve od sebe kako bi impresionirao druge svojim zanimljivim izgledom, a i kako bi osvojio vrijedne nagrade koje uključuju oslobođenje od usmenog odgovaranja, jedan slobodan školski sat, a prva i najvrjednija nagrada je jedan slobodan nastavni dan.

4.ogb imao je raznolikih maski i likova kojima su upotpunili duh fašnika

Tako je u utorak, 28. veljače, škola postala mjesto gdje su sve maske i likovi skupili na jednom mjestu. Ova je prigoda omogućila učenicima da se na jedan dan zamaskiraju u bilo koju masku i tako pokažu svoju kreativnost i umijeće maskiranja. Naši su učenici bili dodatno potaknuti da se zamaskiraju jer su bili oslobođeni usmenog odgovaranja bilo kojeg predmeta što se učenicima jako svidjelo.

Svaka maska je pokazala da se naši učenici itekako znaju zamaskirati

Škola je bila puna vojnika, zatvorenika, mafijaša, bauštelaca, policajaca, vragova, anđela i likova na temu Gatsbyja. Nastava pod maskama je bilo dodatno opuštena i zabavna te su učenici i profesori pokazali da se znaju odlično zabaviti i barem na jedan dan u prvi plan staviti zabavu, a ne samo školsko gradivo.

Pokušajte prepoznati profesore među maškarama

Gatsby djevojke su pravile društvo Rachel i Mikeu

Evo što su naši učenici rekli o fašniku u školi:

Ja mislim da je bilo jako fora. Učenici su taj dan bili oslobođeni odgovaranja i definitivno je to razlog što su se zamaskirali. Trebalo bi se i iduće godine takvo nešto ponoviti jer učenike ne treba previše tjerati na to, samo ih treba potaknuti na neki način!

-Tomislav Majdandžić 4.ogb

Bilo je okej, mislim da je organizacija bila slaba jer nije bilo poticaja od strane profesora, a šteta je i što se oni nisu zamaskirali. Nije bilo u redu što su neki profesori pitali iako je bio dogovor da ne pitaju. Knjižničarka je bilo definitivno najviše raspoložena i potrudila se da nešto i bude od toga.

-Emma Hrnkaš 4.oga

Bilo je sve fora, šteta što se više učenika nije zamaskiralo. Oduševljena sam idejom i provedbom, ali mi nije u redu što su neki profesori pitali unatoč drugačijem dogovoru. Nije u redu što se glasovanje provodi tako da svi mogu glasati neograničeno pa neki mogu glasovati za određenu osobu više puta što dovodi do nepoštenih rezultata.

-Lucija Novak 4.ogb

Vragovi su se sprijateljili s Mikeom Rossom

Na ovaj zabavan i veseo način naša škola je obilježila fašnik koji je razveselio učenike i donio odličnu atmosferu i raspoloženje u našu školu. Saznali  smo i da su pobjednici izbora za najbolju masku „klaun“ Andrej Bunarkić, „reper“ Tomislav Nagy i „profesorica“ Petra Turkalj.

Nadamo se da će se ovo ponoviti i sljedeće godine u još većem broju i još boljoj atmosferi i organizaciji. A kako je fašnik obilježio početak korizme, sada je vrijeme da se odlučimo čega se valja odreći i pripremiti se za Uskrs.

Ante Zvonimir Tustonjić, 4.ogb