JAVNI POZIV UČENICIMA SVIH ZANIMANJA SŠ DUGO SELO ZA SUDJELOVANJE U PROJEKTU: „VIRTUALNI PARK ZNANJA“ („VIRTUAL KNOWLEDGE PARK“)
Autor: Administrator , 24. 5. 2019.

Ovim Pozivom pozivaju se  učenici svih zanimanja SŠ Dugo Selo na podnošenje prijava  za sudjelovanje u eTwinning projektu Virtualni park znanja. Projekti eTwinning dio su programa Erasmus+ Agencije za mobilnost i programe EU.

Tko se može prijaviti?

Na projekt se mogu prijaviti učenici koji će u sljedećoj šk. godini 2019./2020. biti:

• 2. i 3. razred četverogodišnjih obrazovnih programa
  • 2. razred trogodišnjih obrazovnih programa

Kriteriji za izbor su:

• osnovna razina poznavanja engleskog jezika,
  • visoka motiviranost za timski i rad izvan nastave, učenje i rad u novim digitalnim alatima,
  • komunikativnost
  • hrabrost za javni nastup
  • otvorenost promjenama

Postupak prijave:

Napišite motivacijsko pismo u kojem ćete se predstaviti i objasniti zašto ste baš Vi najbolji sudionici za ovaj projekt. Svoja motivacijska pisma možete napisati i predati u ekonomski kabinet (kabinet br.15) ili poslati na e-mail: miroslav.begic1@skole.hr

Posebno povjerenstvo od nekoliko nastavnika izabrat će od 15 do najviše 20 učenika.

Rok za prijavu:

7. lipnja 2019. godine do 12.00 sati.

Što vi dobivate?

• upoznat ćete učenike iz Hrvatske i drugih europskih zemalja (ako projekt postane europski)
  • naučiti nešto novo
  • snimati videozapise
  • raditi kvizove
  • provoditi radionice
  • razvijati kreativnost
  • družiti se
  • komunicirati putem niza digitalnih alata
  • naučiti upravljati dronom

Prihvatite i Vi izazov i uključite se u projekt! Pokažite koliko ste kreativni, motivirani da učite i stječete nova znanja, nova prijateljstva, koliko ste inovativni, skloni promjenama i primjeni nove tehnologije u učenju.

Iskoristite priliku! Budite sudionici ovog zabavnog, zanimljivog i dinamičnog projekta. Budite sudionici promjena koje će nama svima donijeti nova znanja, iskustva, nove vještine i boljitak.

Svi imate iste startne pozicije, svi ste dobrodošli!

Puno uspjeha svima i ne propustite ovu jedinstvenu priliku!

Koordinator projekta: Miroslav Begić, prof. mentor

U Dugom Selu, 23. svibnja 2019. godine

VIRTUALNI  PARK  ZNANJA

VIRTUAL  KNOWLEDGE  PARK

eTwinning projekt

O projektu

Projekt je zamišljen kao natjecanje multidisciplinarnog karaktera u kojem će se poticati razvoj financijske, matematičke, informatičke i medijske pismenosti te provjeriti znanja iz geografije, fizike, kemije, biologije i ekonomskih predmeta. Natjecanje će se realizirati u izabranom parku škola sudionika projekta.

Za realizaciju projekta potrebna su najmanje dva drona ili više njih ako u natjecanju sudjeluje više timova učenika, termometri, kabine sa sjedalicama za učenike, postolja za slijetanje dronova i za voditelja natjecanja, ozvučenje, mikrofon, pristup internetu, mobiteli za učenike, isprintani i potom plastificirani QR kodovi na papiru A4 formata u kojima se nalaze pitanja i dr.

• popularizirati metodu učenja uporabom dronova,
  • rješavati praktične zadatke u prirodnom okruženju naše škole,
  • osvijestiti kod učenika važnost očuvanja prirode, okoliša, energetske učinkovitosti,
  • osvijestiti kod učenika brigu o pticama stanaricama i formiranju njihovog staništa u našem parku,
  • poticati timski rad, uvažavanje mišljenja svih članova tima
  • izraditi e-priručnik s pitanjima svih sudionika ovog natjecanja,
  • izraditi nekoliko kućica za ptice stanarice i jednu s ugrađenom webkamerom.

Provedba projekta

Vrijeme trajanja: jedna do dvije godine (ovisno o broju škola): šk.god. 2019./2020. i 2020./2021.

Oblik rada:

Formirati u svim školama partnerima timove po pet učenika raznih zanimanja. Svaki tim izabire svoje ime.

Koristiti digitalne alate kao što su: Padlet zid, Youtube, blog, virtualne učionice, videokonferencija za razmjenu iskustava, alati za izradu kvizova, vremenske crte.

Veliki dio aktivnosti na ovom projektu realizira se u sigurnom online okruženju na platformama TwinSpace i TwinLive koje služe za komunikacije sudionika.

Održavati međusobne stručne posjete.

Projekt se dijeli u nekoliko faza:

• poziv školama da se uključe u projekt
  • predstavljanje i upoznavanje sudionika,
  • podjela aktivnosti za učenike i nastavnike,
  • priprema za natjecanje i razmjena pitanja (učenici se pripremaju u svom okruženju i biraju svoja dva najbolja tima),
  • Organizacija natjecanja na najbolje uređenom i prikladnom parku škola sudionica

(Učenici će razmijeniti i fotografije kao i videozapise okruženja škola, a potom glasovanjem odabrati lokaciju za finalno natjecanje)

• Tijek natjecanja: učenici su podijeljeni u timove po školama. Jedan učenik tima upravlja dronom, pronalazi QR kodove, fotografira ih i potom vraća dron na postolje. Ostali učenici tima aplikacijom na mobitelu otvaraju QR kod, preuzimaju pitanje, odgovaraju na njega te odgovor dostavljaju online u inbox ili na „Padlet zid“ povjerenstva.

Očekivani rezultati

• učenici stječu informatičke, financijske, medijske, matematičke vještine i znanja iz različitih predmeta,
  • implementacija nove, zabavne metode usvajanja nastavnih sadržaja i rješavanja praktičnih zadataka iz našeg prirodnog okruženja,
  • nova stabla i stanište u parku za ptice stanarice,
  • postavljene kućice za ptice u park naše škole i škola partnera,
  • postavljena kućica za ptice stanarice sa ugrađenom webkamerom,
  • učenici će znati koristiti dronove za istraživanje prirodnih pojava, rješavanje svakodnevnih problema i analiziranje podataka,
  • implementacija natjecanja u kurikulum škole za sve predmete koji imaju iste ciljeve i ishode,
  • e-priručnik sa objedinjenim pitanjima svih sudionika koji će svim školama partnerima biti dostupan putem TwinSpacea,
  • novi turistički proizvod u našem gradu (praćenje i proučavanje ptica stanarica).