* I. skupinu učenika čine učenici 1. i 2. razreda

* II. skupinu učenika čine učenici 3. i 4. razreda

odmor za I. skupinu učenika (9:10 - 9:20)

3. 09:20 - 10:00 (za I. skupinu učenika)
3. 9:15 - 9:55 (za II. skupinu učenika)

odmor za II. skupinu učenika (9:55 - 10:05)

8. 13:05 - 13:45 (samo u školi)
13:00 - 14:00 - vrijeme za čišćenje i dezinfekciju prostora
0. 13:15 - 13:55 (samo dvorana)
odmor za I. skupinu učenika (15:25 - 15:35)
3. 15:35 - 16:15 (za I. skupinu učenika)
3. 15:30 - 16:10 (za II. skupinu učenika)
odmor za II. skupinu učenika (16:10 - 16:20)

08.03.2021. 08:33
Webinar: "Loomen tips  tricks – Upis i grupiranje učenika"
U četvrtak, 11. ožujka 2021. godine s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Loomen tips & tricks – Upis i grupiranje učenika". Treći u nizu webinara ... The post Webinar: "Loomen tips  tricks – Upis i grupiranje učenika" appeared first on CARNET .

05.03.2021. 12:57
Istraživanje tržišta – usluga snimke stanja postojećeg sustava
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave sigurnosnih komponenti podatkovnih centara – snimka stanja i idejno rješenje, u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Istraživanje tržišta – usluga snimke stanja postojećeg sustava appeared first on CARNET .

Dvojica naših profesora među 504 najboljih!
Autor: Administrator , 29. 10. 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja na Svjetski dan učitelja nagradilo je najbolje odgojno-obrazovne djelatnike među kojima su se našli i naši profesori Petar Rajaković i Miroslav Begić. Online dodjela nagrada koju je predvodio prof. dr. sc. Radovan Fuchs održana je 5. listopada 2020. godine. Znatiželjno smo istražili o uspjehu naših profesora.

„Dobar je osjećaj biti na popisu 504 najbolja profesora u zemlji. Osjećam se izvrsno. Ova nagrada mi je dodatna motivacija da nastavim i dalje istim tempom. Sretan sam da su moj rad i trud prepoznati i vrednovani.“ – kaže prof. Begić.

„Osjećam se odlično i drago mi je da sam imao priliku biti u užem izboru za nagradu Ministarstva znanosti i obrazovanja.“ – govori nam prof. Rajaković.

Zašto baš oni

Upitali smo profesore što misle zašto su baš oni među nagrađenima. Obojica se slažu da je to zbog dodatnog angažmana izvan nastave.

„Morao sam prikupiti najmanje 15 bodova i dokazati svoju izvrsnost. Autor sam međunarodnog projekta Virtual Knowledge Park na E-twinning portalu, sudjelovao sam u nacionalnom projektu Financijska pismenost, međunarodnom projektu NewPilgrimAge, Regionalnoj konferenciji za nastavnike srednjih škola i dao izjave za TV Crne Gore te objavio preko sto digitalnih obrazovnih sadržaja na edukativnim portalima ASOO i Edutorij.“ – nabraja prof. Begić.

Prof. Miroslav Begić

„Smatram da je razlog što su me odabrali svestranost u radu unutar i izvan škole. Tako mogu istaknuti neke aktivnosti, npr. napisao sam udžbenik koji je izašao ove godine, aktivno sudjelujem u događanjima škole, radim na europskim projektima te sam bio koordinator škole u eksperimentalnom programu „Škola za život“.  – navodi prof. Rajaković.

Prof. Petar Rajaković

Novčana nagrada

Osim velike časti, profesori su dobili i novčanu nagradu pa smo znatiželjno pitali znaju li već kako će je potrošiti. „Novčane nagrade nimalo nije teško potrošiti. Iskoristit ću je za neko putovanje kad mi se ukaže prilika.“ – spremno odgovara prof. Rajaković, a prof. Begić jednostavno objašnjava kako će je potrošiti u krugu svoje obitelji.

Savjeti za kolege

S obzirom na to da su vrlo uspješni u svome radu, zatražili smo ih poneki savjet za njihove kolege.

Profesor Begić savjetuje da „dobrom organizacijom i entuzijazmom možemo puno toga ostvariti“,  a s druge strane prof. Rajaković govori kako je važno da njegovi kolege i kolegice ustraju u svojem radu i da budu vidljivi te kako danas nije dovoljno odraditi dobar sat u razredu, nego treba izaći iz okvira učionice.

Moto

Iza svakog uspjeha krije se neki dobar moto, zar ne? A ovim se vodi prof. Begić: „Ostavite trag uspjeha u vremenu u kojem živite!“ no prof. Rajaković tvrdi kako nema neki moto ili magičnu formulu za uspjeh, smatra da je samo posrijedi ljubav prema ovoj profesiji i želji za profesionalnim razvojem. „Nekad je vrijeme najveći neprijatelj.“ – citira nam prof. Rajaković.

Novi planovi

Profesor Begić uvijek nešto smišlja i planira, a nove ideje su, prema njegovim riječima, pokrenuti projekt Virtualni park znanja. Neumorni profesor je napisao i neke nove projekte za koje čeka nove natječaje.

„Ambicija uvijek ima dovoljno“, govori nam prof. Rajaković, „za sada sam zadovoljan u kojem smjeru se krećem tako da mi to samo daje snagu za daljnji rad.“

Od srca čestitamo profesorima i želimo im da i dalje nastave ovako dobro i uspješno raditi.

Antonio Hukavec, 2. rta