PRVOZMAJSKI TALENT SHOW
Autor: Ružica Mlinarić, 11. 5. 2014.

Na Prvozmajskom talent showu – prvom talent showu ikada održanom u našoj školi, mogle su se vidjeti zanimljive izvedbe hrabrih i talentiranih  učenika Srednje škole Dugo Selo. Show se održao  u srijedu, 30. travnja 2014. s početkom u 19.00h u školskoj galeriji. Voditelji Marko Peranović i Marija Nikolić, učenici 4.og razreda pobrinuli su se za odličnu atmosferu za koju su još bili zaduženi  DJ Dominik i DJ Rićba.

Led je probila dramska skupina četvrtog gimnazijskog razreda. Tema dramske izvedbe bio je san jedne učenice koja je učeći zaspala prije ispita mature iz povijesti. U snu se probudila za istim stolom za kojim je zaspala, ali oko nje su se nalazili svakakvi čudni likovi za koje se tijekom predstave saznaje  da su  zapravo  povijesne osobe. Na kraju se priča sretno završava jer je učenica kroz san uspjela naučiti gradivo za ispit.

Drugi nastup glazbenog tipa izvelo je dvoje gimnazijalaca. Pjesmu Fix you benda Coldplay pjevala je Kristina Kelava uz instrumentalnu pratnju gitarista Ivana Bićanića.

Nakon prve glazbene izvedbe, uslijedila je još jedna u izvedbi Veronike Vuković, učenice 1. razreda frizerskog smjera. Veronika je otpjevala Solo tu,  pjesmu na španjolskom jeziku u originalnoj izvedbi Maite Perroni.

Nakon glazbenih,  voditelj  programa, Marko Peranović izveo je humoristični monolog o njemačkom jeziku. Marko je pokazao svoje njemačke lingvističke sposobnosti, a to su uglavnom bile Deutschland, Volkswagen  i das Auto, ali unatoč malom broju riječi uspio je  nasmijati cijelu publiku.

Nakon toga, uslijedio je još jedan zanimljiv dramski monolog koji je izvrsno i bez imalo treme izvela učenica 4.og razreda, Jelena Kuprešak. Jelena je odigrala ulogu muža čija žena jede samo mrkve. Govori o tome što se događa s njezinim tijelom  te o tome da je ona postala narančasta  jedući tolike mrkve. Muž polako strepi od odlaženja u kuhinju jer već zna da će u hladnjaku pronaći, samo i jedino - mrkve.

Kao šećer na kraju, glazbenim nastupom oduševili su talentirani Igor Šimičić, učenik 3. gimnazijskog razreda i Magdalena Brlek, učenica 2. razreda izvedbom pjesme Say Something  pjevačice Christine Aguilere i benda The Great Big World. Magdalena je prekrasnim glasom, uz Igorovu pratnju na klaviru, oborila publiku s nogu.

Nakon svih nastupa, izabirao se omiljeni par publike. Glasovali  su učenici iz publike tako što su pljeskom pokazali tko im je bio najdraži natjecatelj. Najglasniji pljesak dobila je posljednja točka Magdalene i Igora te su dobili nagradu za najomiljeniji par publike. Zatim su na red došli glasovi žirija.

Žiri se sastojao od sljedećih profesora: prof. Ivana Višević, prof. Ivana Gradečki, prof. Željka Pleš, prof. Zrinka Dijanić i nasumice odabranih učenika iz publike: Antonio Grgošević, Antonio Šuker i Mia Vukančić. Svaki je član žirija po vlastitoj procjeni najboljem natjecatelju dao po jedan glas. Tako su, nakon napetih pet minuta, izabrali tri  najbolja natjecatelja. Prvo mjesto zasluženo su osvojili Igor Šimičić i Magdalena Brlek pjesmom Say something. Drugo mjesto osvojili su Ivan Bićanić i Kristina Kelava dok je treće mjesto osvojila je dramska grupa iz 4.og razreda s humorističnom predstavom o maturi iz povijesti. Natjecatelji prva tri mjesta osvojili su novčane, a ostali učenici dobili su utješne nagrade.

Zahvaljujemo profesorici Vanji Ohnec na iznimno dobroj organizaciji i cjelokupnoj ideji showa te učeniku Ivanu Kataviću, koordinatoru  prodaje kolača, koji je zaslužan prodaju i skupljanje novaca za nagrade natjecatelja. Nadamo se da će se tradicija talent showa u našoj školi nastaviti i iduće godine te da će se učenici odazvati u velikom broju.

Ivan Bićanić i Kristina Kelava osvojili su 2. mjesto

Jelena Kuprešak izvodi svoj monolog

Dramska grupa iz 4.og razreda s humorističnom predstavom o maturi iz povijesti

Napisala: Kristina Kelava, 3.ogb

Fotografije: Vanja Ohnec, prof.