Priredba s važnom porukom
Autor: Ružica Mlinarić, 27. 4. 2015.

Dan planeta Zemlje, 22.travnja, ujedno je i Dan Srednje škole Dugo Selo te je tim povodom održana priredba. U održavanju priredbe pomagali su mnogi, kako učenici tako i profesori. Izvođači su glumili, pjevali i recitirali, ali najvažnje od svega je da su se svi dobro zabavili.

Uvodna točka pripala je Luki Vidoviću koji je ujedno bio i voditelj priredbe, a recitirao pjesmu Tri stvari španjolskog pjesnika Baltasara del Alcazara kojom je sve prisutne nasmijao do suza. Sljedeća točka pripala je Antonu Mariću koji je izveo pjesmu Thinking out loud engleskog kantautora i pjevača, Eda Sheerana. Nakon njegove izvedbe zasigurno nijedno žensko srce nije ostalo ravnodušno. Druga pjevna točka pripala je Kristini Kelavi. Kristina je otpjevala pjesmu Ellie Goulding pod nazivom How long will I love you. Osim pjevanja Kristina je pokazala i zavidno umijeće sviranja gitare. Još jedna recitacija pripala je djevojkama koje su recitirale pjesmu Konstantina Simonova Čekaj me. Ono što je ovu točku učinilo posebnom je to da su djevojke pjesmu recitirale ne samo na hrvatskom, nego i na ruskom jeziku. Za hrvatsku recitaciju se pobrinula Paula Grof koja je s istom nastupila i na ovogodišnjem Lidranu, dok su Mia Vukančić i Paulina Pušić, pod mentorstvom profesorice Antolković ,paralelno s Paulom recitaciju izvele na ruskom jeziku. Za kraj moramo spomenuti i članove dramske grupe koji su režirali predstave Zaštitimo Zemlju i Dan u gimnazijskim klupama te ih usavršili uz pomoć profesorice Ane Pandžić. Predstavu Dan u gimnazijskim klupama su izveli učenici 1.ogA razreda koji su vjerno prikazali s čime se sve susreću prosječni učenici, ali i profesori, gimnazijskog smjera. Učenici 1.ogB razreda svojom predstavom Zaštitimo Zemlju htjeli su ukazati na probleme modernog svijeta u odnosu na okoliš i koliko se zapravo loše ponašamo prema prirodi.

Unatoč malim tehničkim poteškoćama i pokojoj zaboravljenoj rečenici, cijela priredba je bila puna smijeha, pozitivnih reakcija i najvažnije, zabave. Svi izvođači su se potrudili i izvrsno izveli svoje točke za koje su marljivo vježbali te se veselimo njihovim nastupima na nadolazećim priredbama. Iako djelomično skrivena, poanta cijele priredbe je očuvanje okoliša kojem svaki pojedinac treba i može pridonijeti, jer mijenjanje svijeta počinje od mijenjanja odraza u ogledalu.

Savjeti profesorice uvijek dobro dođu prije same predstave

Rusko-hrvatska interpretacija pjesme Čekaj me

Dan planeta Zemlje obilježili smo i pjesmom

Napisala: Marija Bestić, 4.OGB