Ukupno: 519294

Dan otvorenih vrata SŠ Dugo Selo
Autor: Ružica Mlinarić, 8. 5. 2017.

Svaki se osmaš susreće s glavnim pitanjem svoga osmogodišnjeg obrazovanja, a to je: što upisati i koje zanimanje odabrati. Naša je škola iskoristila priliku da im na Dan škole, 28.travnja 2017., ponudi odgovor. Učenici osnovnih škola Josipa Zorića, „Stjepan Radić“, „Ivan Benković“ i „Rugvica“ imali su prilike postati srednjoškolci na jedan dan sudjelujući na organiziranim radionicama koje je SŠ Dugo Selo priredila.

S programom dana osmaše je upoznala voditeljica Emma Hrnkaš, učenica 4.oga, a potom je dramska skupina koju vodi profesorica Marina Mihaljević igrokazom „Hudi beteg“ nasmijala sve prisutne s likovima šaljivih pacijenata i njihovim zdravstvenim problemima. Uslijedila je prezentacija projekta Scaling up inclusion: Robotics u koji se škola uključila uz još nekoliko zemalja partnera te kojim se promovira STEM područje.

Učenici su potom pošli u obilazak radionica na kojima su htjeli sudjelovati, a ponuđene su im bile: Robotika, Zvučnici, Struji struja, Pyhton, Yammer, Elektropneumatika, Vježbenička tvrtka, Salon ljepote, Čarolija osjeta, „Otoci“, Ruski jezik, Tea party & Karaoke, Povijesni ljubavni parovi, Programiranje CNC strojeva te Izvannastavne aktivnosti u kojima su predstavljene dramska, novinarska i radijska skupina te debatni klub.

Radionice su predstavljale sve smjerove naše škole, a učenici kao demonstratori te njihovi profesori kao voditelji radionica posebno su se potrudili zainteresirati osmaše raznolikim aktivnostima. Postavljena je i putujuća izložba: „Upoznaj Zemlju, zaviri u mikroskop“ Hrvatskog geološkog društva u suradnji s PMF-om koju su mladi gosti također imali prilike vidjeti.

Čitavo to vrijeme učionicu engleskog jezika marljivo su oslikavali naši likovno spretni učenici s profesoricom likovne umjetnosti Anom Malačić te profesoricama engleskog jezika. Oslikavanje zidova škole već je postalo tradicija koju redovito ponavljamo svake godine na Dan škole.

Osmaši su na završetku dana u našoj školi bili vrlo zadovoljni pripremljenim radionicama i zanimljivim informacijama koje su dobili. Nadamo se da će im ovo iskustvo olakšati izbor srednje škole te da će, iduće godine, s radošću kao što smo mi ove, pozivati „nove“ osmaše u našu, već petnaest godina staru, Srednju školu Dugo Selo.

Više fotografija ovog događaja pogledajte u galeriji.

Marija Grgošić, 4.ogb