8. Dugoselski sajam obrtništva i poduzetništva
Autor: Milena Lokas, 15. 11. 2013.

Gradska sportska dvorana Dugo Selo ovog je vikenda odigrala ulogu domaćina 8. Dugoselskog sajma obrtništva i poduzetništva.

Ohrabrujućim i ponosnim riječima gradonačelnika Stipe Velića, župana Stjepana Kožića, predsjednika Udruženja obrtnika Dugog Sela Stjepana Valjka te predsjednika Obrtničke komore Zagreb Ivana Obada, sajam je otvoren 8. listopada 2013. godine u 12 sati. Sajam je bio meta znatiželjnih posjetitelja sve do 10. listopada 2013. godine kada je održano tradicionalno krštenje vina, uoči svetog Martina, zaštitnika grada Dugog Sela. U organizaciji sajma sudjelovali su grad Dugo Selo, Zagrebačka županija, Udruženje obrtnika Dugo Selo, Obrtnička komora Zagreb, ali i marljivi učenici Srednje škole Dugo Selo. Na sajmu su svoje smjerove predstavljali učenici trećih razreda ekonomskog, vodoinstalaterskog, elektroinstalaterskog i frizerskog smjera. Učenici ekonomskog smjera predstavljali su svoje dvije vježbeničke tvrtke; telekomunikacijsku tvrtku 2cool2tell na čelu s mentoricom Ivanom Gradečki te Hotel Hills na čelu s mentoricom Adelom Šporčić. Vodoinstalateri i elektroinstalateri su izlagali vodoinstalacijske dijelove, motore, akumulatore te ostale razne naprave koje koriste na praktičnoj nastavi svojih obrazovnih programa. Ako ste se našli na sajmu, svakako ste se mogli prepustiti rukama naših vještih frizerki. Svojom revijom frizura oduševile su gledatelje prezentacije održane u sklopu sajma. Prezentaciju su predvodili učenici četvrtog ekonomskog razreda Ana Ivanda i Luka Jagatić. Prikazan je kratki video čiji je cilj bio, na zanimljiv i smiješan način, zainteresirati osnovnoškolce iz Dugog Sela, Brckovljana i Rugvice za njihovo daljne obrazovanje i pomoći im u njihovom odabiru. Kratki video su snimili učenici naše škole u suradnji s profesoricama Šporčić i Gradečki te prikazali svaki obrazovni smjer. Prezentacija je završila govorom rukovoditeljice Ureda za obrazovanje Obrtničke komore Zagreb, Rozalije Filipović koja je sve prisutne podsjetila na važnost i jednakost svakog zanimanja u društvu i izrekla važnu životnu poruku govoreći nam da budemo ono što jesmo. Osim izlaganja učenika naše škole, na sajmu su se posjetitelji mogli upoznati i s bogatom ponudom obrtnika iz  Zagrebačke županije. Svatko je mogao pronaći nešto za sebe, obrtnici su nudili med i razne proizvode od meda, sireve, ukrasne svijeće, nakit ručne izrade, vjenčanice pa čak i motore. Još je jedan dugoselski sajam obrtništva i poduzetništva prošao vrlo uspješno i pokazao kako su obrtnici Zagrebačke županije ozbiljno shvatili svoj poziv.

Tekst i fotografija:  Nikolina Dedić, 3.ogb

Helena Žutak, 3.ogb