2022-02-04 11:12:06

NATJEČAJ „INCLUSION GETS VIRAL“

 

Projekt "Inclusion gets viral" predviđa nužnost integracije učenika, iz svih društvenih područja, u kulturno okruženje sa svrhom integracije u europsko nasljeđe istraživanjem svojeg podrijetla i stvaranjem svog vlastitog identiteta na inovativan način korištenjem suvremenih sredstava komunikacije poput filmova, videa i sl. Projekt također ima za cilj integrirati književnost, umjetnost, geografiju, povijest u transdisciplinarne aktivnosti izvan učionice.

Partner zemlje uključene u projekt su Rumunjska, Portugal, Italija, Španjolska i Hrvatska. Projekt se sastoji od 5 mobilnosti koje okupljaju 5 učenika (od 14 do 18 godina), u pratnji 2 nastavnika, tijekom sljedeće dvije godine kako bi razmjenjivali iskustva i stvarali inovativne radove nakon što su promatrali kulturu drugih u Rumunjskoj, Portugalu, Španjolskoj, Hrvatskoj i Italiji.

Očekivani rezultati projekta:

izložba i popratna brošura o povijesti partnerskih škola filmovi i foto esej o današnjem stanju gradova partnerskih škola brošura s "Idejama za bolje europske građane" koja rezimira projekt i njegove rezultate brošura koja uključuje primjere "najbolje prakse" inovativnog podučavanja.

Prijava razreda na projekt (do 5 učenika) mora sadržavati sljedeće:

Tik-Tok video svakog člana

Tik-Tok video treba što kreativnije predstavljati vas i vaše interese.

LOGO projekta

Vaš LOGO mora imati sljedeće elemente:

naziv projekta zastavu svake partnerske zemlje (Hrvatska, Italija, Španjolska, Portugal i Rumunjska) zastavu Europske unije.

Svaki prijedlog mora sadržavati:

verziju na A4 papiru (297x210 mm); verziju maksimalne dimenzije od 30x30 mm na papiru; LOGO također mora biti predstavljen u digitalnom formatu, u JPG slici od 300 dpi.

Uz LOGO potrebno je ukratko opisati proces rada, s maksimalno 1000 znakova, popraćen fotografijama kreativnog procesa.

Svoju prijavu na projekt potrebno je poslati na email: petar.rajakovic@skole.hr najkasnije do 25.02.2022.

Rad će se ocjenjivati prema sljedećim kriterijima:

grafička kvaliteta i prikladnost temi kreativnost čitljivost i dobra vidljivost u digitalnom formatu jednostavna grafička reprodukcija jednostavnost smanjenja/povećanja formata.

Srednja škola Dugo Selo