EU projekti
Pozivni natječaj za učenike trećih i četvrtih razreda u programu tehničar za računalstvo te drugih i trećih razreda u programima instalater grijanja i klimatizacije, plinoinstalater i vodoinstalater
Autor: Ružica Mlinarić, 10. 12. 2014.

Obavijest o Natječaju za učenike Srednje škole Dugo Selo, koji se obrazuju za zanimanja tehničar za računalstvo, instalater grijanja i klimatizacije, plinoinstalater i vodoinstalater  za odlazak na stručnu praksu u Frankfurt i Leipzig u Njemačku tijekom ove nastavne godine.

Osnovni cilj projekta je povećanje stručnih znanja i vještina sudionika mobilnosti. Grupa od 15 učenika, tehničara za računalstvo, će  u pratnji dvaju nastavnika odrađivati stručnu praksu u Frankfurtu u suradnji sa Hrvatskim gospodarskim savezom (Kroatische Wirtschaftsvereinigung e.V.)  s kojim imamo pozitivna iskustva u prošlogodišnjem odlasku naših učenica frizerskog zanimanja. Druga grupa od 15 učenika, instalatera grijanja i klimatizacije, plinoinstalatera i vodoinstalatera, će u pratnji dvaju nastavnika putovati na stručnu praksu u Leipzig u suradnji sa VITALIS Betreuungsgesellschaft fuer Modellprojekte mbH.

Ovim projektom želi se ostvariti

• Razmjena iskustava i stjecanje  novih znanja, vještina i sposobnosti 30 učenika
  • Razvijanje pozitivnog odnosa prema radu i struci
  • Jačanje samopouzdanja te osobni razvoj sudionika
  • Upoznavanje s kvalitetom rada te organizacijom naukovanja adi usporedbe i unapređivanja hrvatskog odgojno-obrazovnog sustava
  • Unapređenje poznavanja njemačkog jezika i kulture
  • Uključiti sudionike u program Erasmus+ kako bi shvatili nužnost cjeloživotnog obrazovanja te da školovanje ne završava dobivanjem školske svjedodžbe
  • Razvijanje suradnje između Srednje škole Dugo Selo, partnera Kroatische Wirtschaftsvereinugung e.V. i Vitalis te obrta/tvrtki u kojima će učenici provoditi stručnu praksu.

Planirano vrijeme provedbe mobilnosti  za tehničare za računalstvo je u ožujku 2015., a za „instalatere“ u travnju 2015.godine. Obje mobilnosti  traju po dva tjedna.

Pozivamo učenike koji se obrazuju za tehničara za računalstvo iz trećih i četvrtih razreda, te „instalatere“ drugih i trećih razreda da se prijave na natječaj. Pri odabiru učenika uzimat će se više kriterija: uzorni učenici po ostvarenom uspjehu i ponašanju, motiviranost za sudjelovanje i stjecanje novih znanja, dosadašnja sudjelovanja na natjecanjima te preporuka nastavnika (posebno nastavnika stručnih predmeta i mišljenje razrednika o spremnosti učenika za grupno putovanje i rad).

Učenici se obvezuju na jezične i kulturološke pripreme (dolaske izvan nastave) Njemačkog jezika i kulture u trajanju od 30 sati, sve pripremne sastanke i diseminaciju nakon povratka sa mobilnosti. Odabir učenika vršit će se bez diskriminatornih faktora te provoditi javno i transparentno. Sudionici će dobiti Potvrdu o jezičnim pripremama i Europass Mobility, dokument koji će biti ispunjen u suradnji sa našim partnerima u Njemačkoj. Navedeni dokumenti  koristit će se u svrhu dokazivanja stečenih kompetencija pri daljnjem školovanju ili u potrazi za poslom.

Škola će organizirati i roditeljski sastanak na koji su dužni doći odabrani učenici u pratnji svojih roditelja/staratelja. Prijavom  učenici pristaju biti i zamjena, jer će se pripremati po 16 učenika, a 15 ih odlazi na mobilnost (u slučaju bolesti ili sličnih prilika da imamo zamjenu).

Cijeli projekt u iznosu 61178 Eura je financiran od strane Europske unije a odobren je od Agencije za mobilnost i programe EU iz čega su pokriveni  svi troškovi: pripreme, prijevoza, smještaja, organizacije praktične nastave i povratka.

Prijave se dostavljaju e-mailom na adresu koordinatora projekta mobilnosti u programu Erasmus + za našu školu - Eduard Kožul, mag.theol. na e-mail adresu bozica.posuda@skole.hr.

Dokumenti koji se trebaju popuniti  su motivacijsko pismo i prijavni obrazac, a treba ih poslati elektronskim putem (e-mailom) do 17. prosinca 2014. godine na adresu koordinatora bozica.posuda@skole.hr .

Rezultati odabranih učenika će biti objavljeni na mrežnim stranicama naše škole, a odabrani učenici će dobiti povratni e-mail od koordinatora.

U slučaju bilo kakvih nejasnoća molimo vas nazovite koordinatora na broj  mobitela 099 3382735.

Koordinator                                                                                   Ravnateljica

Eduard Kožul                                                                                 Darinka Svetec

Priloženi dokumenti:
MOTIVACIJSKO_PISMO.pdf (147.52 KB)