WorldSkills Croatia natjecanje u našoj školi
Autor: Administrator , 19. 2. 2019.

Naša škola izabrana je međusobnim dogovorom županija da i ove godine bude organizator WorldSkills Croatia natjecanja. Natjecanje služi za promicanje strukovnog obrazovanja kod poslodavaca, učenika osnovnih škola i njihovih roditelja. Ovaj sustav natjecanja osigurava razvoj samoinicijative, samopouzdanosti, kritičnosti, komunikativnosti i timskog rada. Učenici koji će sudjelovati na natjecanjima (državnim i međunarodnim) postat će promotori strukovnog obrazovanja i strukovnih vještina, a njihova uspješnost će služiti kao poticaj ostalim učenicima.

​Kako bi Natjecanje bilo pošteno, članovi stručnog povjerenstva ne smiju biti mentori učenika natjecatelja, roditelj ili netko u rodbinskoj vezi s učenicima koji sudjeluju na Natjecanju. Stručno povjerenstvo ove godine bilo je sastavljeno od pet članova koji su pravedno ocijenili frizure.

Natjecanje se održalo 15. veljače 2019. godine, a bilo je podijeljeno u dva dijela. Prvi u trajanju od tri, a drugi u trajanju od dva i pol sata. U prvom dijelu frizerke i frizeri morali su napraviti žensku, a u drugom dijelu mušku frizuru. U natjecanju su uz našu Marinu Tunić iz 3. f sudjelovale još dvije škole s po jednom učenicom: Natalija Dekanić iz Srednje strukovne škole Samobor te Elena Opetuk iz Srednje strukovne škole Velika Gorica. Pri početku natjecanja učenici su imali pozitivnu tremu, no ubrzo su se primili rada. Ove godine Natjecanje se održalo uz male promjenu, a to je da natjecatelji imaju pomagače koji im pomažu pri izradi frizura.

Za natjecatelje i njihove mentore održani su doručak i ručak jer je ovo natjecanje dugo trajalo. Uz bojanje, pranje, sušenja i rada s kosom te uz zabavu, glazbu i smijeh natjecanje se privelo kraju, a s time i početak podjele diploma, nagrada i zahvalnica uz objavu konačne ljestvice poretka.

Pobjednica ovogodišnjeg natjecanja je Natalija Dekanić iz Srednje strukovne škole Samobor, drugoplasirana je naša natjecateljica Marina Tunić, a trećeplasirana je Ellena Opetuk iz Srednje strukovne škole Velika Gorica. Čestitamo svim natjecateljicama na uloženom trudu i osvojenim mjestima, kao i njihovim mentoricama: Mirjani Šturm (SŠ Dugo Selo), Mirjani Mikulčić (Srednja strukovna škola Velika Gorica) i Jadranki Kovačević (Srednja strukovna škola Samobor).

Martina Brekalo, 2.ogb