Humanitarna Božićna priredba SŠDS
Autor: Administrator , 2. 1. 2023.

Kao i svake godine uoči božićnih praznika u galeriji naše škole, 21. prosinca 2022. godine, organizirana je Božićna priredba.

Prije početka same priredbe, u Gradskoj sportskoj dvorani organiziran je turnir u futsalu, košarci i odbojci, s početkom u 10:00 sati. Turnir je organizirala nastavnica Mirjana Prelec koja je bila zadovoljna odazivom  učenika.

Početak ove božićne priče započinje kvizom znanja u području opće kulture koji je organizirala psihologinja Alka Alfirev Radmanović. Pobjednik kviza bio je tim „Snježna kraljica“. Priča se nastavlja talent showom koji je organizirala knjižničarka Nikolina Ćorković.

Simpatične i zabavne voditeljice bile su Petra Vujić i Matea Jukić, učenice 3. oga razreda, a prva točka koju su najavile bila je izvedba pjesama „Radujte se narodi“ i „Tiha noć“ školskog zbora 4.ogb i oga, pod vodstvom profesorice Kristine Bašnec.

Nakon sjajne izvedbe zbora uslijedila je dramska grupa pod vodstvom profesorice Ane Pandžić, koja predstavlja nastavak priče predstave „Kafkijanska atmosfera generacije Z“  koja se odvijala na dan obilježavanja dvadesete obljetnice naše škole. Tema predstave kritički je pogled na generaciju Z, njihove roditelje i njihov način slavljenja blagdana.

Nakon njih svjedočili smo dvjema točkama učenika koji su se sami odlučili prijaviti i nešto nam otpjevati. To su učenici 1.rtb Leonardo Lacković i 1.oga Tristan Ilić koji su nam otpjevali španjolsku božićnu pjesmu „Feliz Navidad“. I učenice 3.ek Ivana Lucić i Lucija Jurica pod nazivom „Duo Fantastico“ predstavile su se s pjesmom „Božić je“. Tim nastupima oduševili su publiku.

Učenice 2.f uvele su nas u božićnu priču frizerstva s izvedbom „plesne revije na pjesmu Fritula“. Do samog kraja ostale su nam još samo dvije točke, to su: zbor „The Deers“ pod vodstvom profesorice Jelene Kokot koji su nam se predstavili pjesmama „Last Christmas“ , „Božić dolazi“ i “ Veselje ti navješćujem“. Sa solo izvedbom pjesme „ Sretan Božić svakome“ Marka Martinovića, učenika 3.ek zaključujemo još jednu prekrasnu božićnu priču.

Voditeljice su nas podsjetile i zahvalile svima koji su sudjelovali u humanitarnim akcijama naše škole. U znak zahvale održala se humanitarna tombola, koju je organizirala nastavnica Snježana Terzić, u kojoj su izvučeni brojni sretni dobitnici. Neki od dobitnika humanitarne tombole bili su: Iva Cvitić, Luka Sušilović, Sven Končić, Patrik Dravinski, Izabela Bijelić, Dorijan Dedić, Klaudija Jozić, Ana Pandžić, Mihael Marković, David Klarić, Antonio Đorđević, a glavnu nagradu osvojila je Ana Hrustić. Prodajom ulaznica prikupljale su se donacije za projekt Marijini obroci, te ovom akcijom prikupili smo 2.487,00 kuna i tako smo pomogli 19 djece.

Cijeli događaj koordinirala je naša knjižničarka Nikolina  Ćorković, dok su tonsku podršku pružili učenici Marin Kluković i Filip Steković pod vodstvom nastavnika Roberta Pereglina. Članice volonterskog kluba asistirale su u priredbi događaja izradom plakata i prodajom srećki.

Sara Bujanović, Anamarija Juričko, Ivona Knežević i Karlo Klarić, 3. ek